سیره و کلام نورانی امام هادی علیه السلام را به آحاد جامعه بشناسانیم
60 بازدید
موضوع: امامت و مهدویت
مصاحبه کننده : خبرنگار خبرگزاری «حوزه»
محل مصاحبه : موسسه امام هادی علیه السلام
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : خبرگزاری «حوزه»،
تاریخ نشر : ۱۳۹۴/۲/۲

حوزه/ مدیر موسسه پیام امام هادی علیه السلام بر لزوم معرفی وشناساندن هر چه بهتر سیره و کلام نورانی امام علی النقی علیه السلام به آحاد مردم جامعه خصوصاً نسل جوان تاکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، ضمن تسلیت شهادت جانسوز این امام بزرگوار و اشاره به مطلب فوق اظهار داشت: اهانت های بی شرمانه چند سال اخیر به ساحت مقدس این امام همام،گرچه برای شیعیان و محبان بسیار تلخ و گزنده و رنج آور بود اما برکاتی هم داشت؛ ازجمله آن که چه شیعیان و چه حتی غیرشیعه نسبت به این امام مظلوم، شناخت بهتری پیداکردند.

وی همچنین با اشاره به زیارت بسیار ژرف و عمیق جامعه کبیره به عنوان میراث ماندگار امام هادی علیه السلام برای همه بشریت گفت: این زیارت در واقع منشور والای امام شناسی است و هرکسی که به عمق معنای آن پی ببرد، درک بسیار خوبی از معنا و مفهوم امامت و ولایت پیدا می کند و به کمالات بالایی دست خواهد یافت.

این محقق و پژوهشگرحوزوی ادامه داد: زیارت جامعه کبیره ، یکی از معجزات علمی بزرگ امام هادی علیه السلام به شمار می رود که محققان و پژوهشگران شاید بتوانند با سال ها کار علمی تنها به بخشی از عمق معنا و عظمت آن پی ببرند.

وی اضافه کرد: تمام اسرار الهی و معارف حقه از نظر فلسفه و عرفان و قرآن و روايات، در اين زيارت وجود دارد که توجه به آنها و عملی کردن آنها مایه سعادت دنیا و آخرت ماست.