مصاحبه با روزنامه ایران
64 بازدید
موضوع: امامت و مهدویت
مصاحبه کننده : حمید آدرسی
نحوه تهیه : فردی
تعداد شرکت کننده : 0

مدير موسسه «پيام امام هادي (ع)» در گفت و گو با روزنامه ایران عنوان كرد :بايد به جنبه هاي علمي و معنوي امام هادي(ع) بيشتر پرداخته شود

در طول تاريخ ما بارها شاهد اهانت هاي وقيحانه دشمنان اسلام به ساحت مقدس ائمه معصومين عليهم السلام بوده ايم كه همه اين موارد نتيجه اي جز عشق و معرفت بيشتر به اهل بيت عليهم السلام نداشته است.
     حجت الاسلام سيد هادي رفيعي پور، مدير موسسه پيام امام هادي علیه السلام در گفت و گو با خبرنگار در خصوص بي حرمتي دشمنان اسلام به ساحت پاك و مطهر امام هادي علیه السلام گفت: اين اقدام وقيحانه كه در گذشته نيز در خصوص برخي ديگر از ائمه عليهم السلام صورت گرفته بود، در حال حاضر نتيجه اي جز توجه بيشتر به امام هادي علیه السلام نداشته است، اكنون در بين دوستداران امام هادي علیه السلام هيجان و شور خاصي براي پاسخ به اين اهانت ايجاد شده و مطالب بسياري در خصوص مقام و جايگاه حضرت و كرامات ايشان در فضاي مجازي منتشر شده است.
     رئيس موسسه پيام امام هادي علیه السلام در پاسخ به اين سوال كه وظيفه ما در مقابل چنين وقايعي چيست؟ گفت: ما بايد انجام كارهاي فرهنگي را در اولويت برنامه هاي خود قرار دهيم، سخنان كوتاه حضرت علیه السلام را جمع آوري و در اينترنت منتشر كنيم و به جنبه هاي علمي، معنوي و اثباتي حضرت هادي علیه السلام كه تمام وجود اين امام همام اثبات، نور و هدايت است، بيشتر بپردازيم.
     وي با تاكيد بر انجام كارهاي موثر و ماندگار در اين زمينه اظهار داشت: محققان موسسه پيام امام هادي علیه السلام در تلاش هستند تا كتابي در خصوص امام علي نقي علیه السلام گردآوري و منتشر كنند كه كاربردي و مفيد باشد و در عين حال تكراري بر كارهاي انجام شده نباشد. رفيعي پور كه مظلوميت امام هادي علیه السلام وي را بر آن داشت تا موسسه اي را براي انجام فعاليت هاي پژوهشي به نام اين امام همام تاسيس كند، گفت: حضرت هادي علیه السلام سال هاي زيادي را در محدوديت و مظلوميت گذراندند و متاسفانه اين مظلوميت امام علیه السلام همچنان ادامه دارد. وي در ادامه دوران امامت حضرت هادي علیه السلام را مقدمه اي براي دوران امامت حضرت مهدي (عج) عنوان كرد و گفت: امام هادي علیه السلام با اين كه در منطقه نظامي محصور بودند و حالت نيمه غايبي براي امت داشتند، اما رسالت خود مبني بر هدايت مردم را به خوبي به انجام مي رساندند. رفيعي پور ادامه داد: مردم زيادي از مصر، آفريقا، يمن، حجاز، عراق، خراسان و قم با حضرت هادي علیه السلام ارتباط داشتند و براي ايشان نامه مي نوشتند، اين شيوه خاص رهبري مقدمه اي بود براي امام غايب ما كه چگونه مي توان از نظرها پنهان بود، اما امت را هدايت كرد.